Proč si nechávat pravidelně měřit zrak

Proč si nechávat pravidelně měřit zrak

Měření kukadel je totiž jedna z oblastí, kolem kterejch je v oční optice nejvíc zamlženo.

Všechny vás zdravim,

téma na dnešní článek bylo jednoduchý. Měření kukadel je totiž jedna z oblastí, kolem kterejch je v oční optice nejvíc zamlženo. Proč bysme se jako měli nechat měřit a proč v optice, jak to měření vypadá, jestli bolí a tak vůbec. Tomuhle sme se tentokrát věnovali s Davidem Jelínkem, kterýho už z našich článků znáte. David je hlavní školitel akademie Orange Optik a náš nejzkušenější vystudovanej optometrista, s roky praxe.

Davide Ahoj. Proč je pravidelný měření zraku tak důležitý? Copak si nestačí říct že vidim dobře a je to?

Dobrý den všem i tobě Oranžíku. Pravidelné měření zraku optometristou je součástí správné péče o zrak. Pokud na pravidelné měření zapomínáme, důsledky jsou podobné, jako kdybychom si například nečistili zuby. Frekvence měření by neměla být delší než jedenkrát za dva roky nebo dle potřeby při zrakových, očních nebo celkových potížích spojených se zrakem. Mezi tyto potíže patří především rozmazané nebo dvojité vidění. Nesmíme však zapomínat také na ostatní potíže spojené se zrakem. K těmto potížím řadíme pálení očí, červené oči, slzení, světloplachost, bolesti hlavy, celková únava aj.

Fajn. A proč je teda dobrý chodit na měření zraku do optiky? Kdo ho tam vlastně měří? A neni na todle lepší zajít k doktorovi?

Je potřeba si hlavně přestat plést pojmy s dojmy. Optik je člověk s praxí v oblasti oční optiky, který vám na prodejně podá odborné informace, pomůže vám s výběrem brýlí, brýle opraví, upraví, atp.

Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který se primárně zabývá měřením zraku dospělých a aplikacemi kontaktních čoček. Například u nás, v Orange Optik měří zrak pouze vysoce vzdělaní optometristé s praxí. Jeho úkolem je také zhodnotit celkový stav klientů z pohledu zraku a v případě potřeby doporučit návštěvu očního lékaře. Pokud se dostanete do situace, kdy nevíte jestli je návštěva očního lékaře nutná nebo ne, tak neváhejte navštívit nejbližšího optometristu nebo svého praktického lékaře a žádat konzultaci svého zdravotního stavu.

A jak vlastně to vyšetření vypadá? Bolí to? Jak dlouho to trvá?

Vyšetření zraku vůbec nebolí a má svá pravidla. Nedílnou součástí je úvodní anamnéza, při které se např. zjišťují celkové choroby s vazbou na zrak nebo rodinná anamnéza. Následují přístrojové objektivní metody měření zraku a subjektivní metody měření zraku (laickou veřejností často označované jako "sklíčkování"). Poslední zmíněná metoda je nejdůležitější součástí celého měření. Její kvalita závisí na znalostech a dovednostech optometristy. Vždy bude více záležet na kvalitě odborníků než na přístrojovém vybavení daného pracoviště.

A co napsat na závěr? Už sme chytřejší, zjistili sme, že sme byli na měření zraku naposledy jánevimkdy a tak se objednáme na měření do nejbližší pobočky Orange Optik.

Těším se na vás u dalšího článku a mějte se oranžově!

Váš Oranžík.

Sdílet

Proč právě Orange Optik

Individuální přístup

Individuální přístup

Najdeme nejlepší
řešení pro vaše oči

U nás si vybere každý

U nás si vybere každý

Široké portfolio
brýlových skel a obrub

Certifikovaní odborníci

Certifikovaní odborníci

Naši optici a optometristé
mají certifikát odbornosti

Kvalita za nízkou cenu

Kvalita za nízkou cenu

Naše nízké ceny nejsou na úkor kvality

Reference

Za mě velká spokojenost. Ušetřila jsem nemalé peníze. Veliký výběr, profesionální přístup, paní moc ochotné. Vsetín?

Veronika M.

Minulý týden jsem navštívila pobočku v Praze, OC Opatovská. Výběr úžasný, ceny v porovnání s jinými optikami skvělé... a obě dámy na prodejně ochotné, trpělivé a usměvavé. Mám dvoje brýle, ze kterých jsem vážně nadšená. Určitě všem doporučuji.

Zuzana Š.

Já byla v Teplicich a za mě LUXUS nosim brýle 43 let a takové brýle jaké VYTUNILA pobočka v Teplicích nemám slov. 43 let jsem nepřečetla posledni řádek teď joooo a o barvách ani nemluvim SMEKÁM a Mooooc mooooc díky     

Iveta M.

V Teplicích super, ochotný, milý personál, věnovali se mi 1,5 hodiny... opravdu mohu jen doporučit...jinak měření zraku platíte všude, pokud si nenecháte udělat brýle...a i kdybych si tam brýle udělat nenechala, tak za takto profesionálně udělané změření bych ty peníze klidně dala...

Lenka G.

V květnu jsem si v Orange optik v našem městě kupovala nové brýle, díky akci mě stály polovinu. včera jsem objednávala brýle synovi a díky pokračování akce jsem opět plno peněz ušetřila. a moc chválím milý a profesionální přístup v prodejně. prodejna Krnov. Chodím na brýle jen sem a vždy jsme maximálně spokojení.

Andrea Z.

Já byla v Kralovicích naprostá spokojenost paní velice ochotná milá a trpělivá vyzkoušela jsem spoustu obrouček a stále nosila nové s úsměvem vybrala jsem a byly mi ukázány i vysvětleny rozdíly mezi výbrusy u multifokálních skel brýle už mám a vidím skvěle děkuji a mohu jen doporučit.

Pavlína P.

Byl jsem v Opavě vstřícné a profesionální jednání byl jsem moc spokojenej nebojte se ty děvčata zde navštívit, budete jistě spokojení.

Roman H.

Ester K. Včera jsem byla na pobočce v Opavě a za mě. Naprosto profesionální přístup. Už se těším na brýle :-)

Ester K.

Byl jsem tam v České Kamenici a můžu jen chválit. Jednání na vysoké úrovni. Děkuji za příjemný pocit z návštěvy u vás.

Jiří M.

Chodím v Sedlčanech. Velice hezký přístup, velký výběr, trpělivost s dětskými zákazníky :)

Lucia R.

Za mě profesionální a milý personál, chodím do Teplic a můžu jen doporučit.

Jaroslava V.

Buďte s námi ve spojení

ať vám neuniknou novinky a zajímavé akce.