Jak zjistit že potřebuji brýle

Jak zjistit že potřebuji brýle

Jak vlastně poznáte, že potřebujete brejle? A jak to poznat u malejch pomerančíků?

Všechny vás zdravim,

mááám jednu ruku dlooouhooou....Taky máte vobčas pocit, že vám nestačej ruce? Jak vlastně poznáte, že potřebujete brejle? A jak to poznat u malejch pomerančíků? Na to všecko sme vám chtěli s našimi odborníky vodpovědět v dnešnim článku.

A začneme rovnou u drobotiny. Teda jak poznáme, že máme s malejma oranžíkama zajít k očnímu doktorovi?

Nekoukej tak zblízka do televize, zkazí se ti oči!

Kolikrát jsme to někteří z nás slyšeli od našich babiček a maminek. Poslušně jsme si šli sednout do křesla. Pravda je taková, že přímo ze sledování televize (pokud to není několik hodin denně) se oči jen tak nezkazí. Ale u mnoha dětí je sledování televize z blízka jeden z prvních příznaků, že špatně vidí a měl by to být pro nás impulz, že je něco špatně. Dítě si často sedne intuitivně k televizi tak, aby na ni pohodlně vidělo. Pokud to znamená, že si sedá blízko, tak z dálky nevidí. Nepřemýšlí nad tím, proč to tak je, ani jestli by s tím brýle něco udělaly.

Nedávej si tu knížku tak blízko k očím, zkazí se ti oči!

Někdy vidíme prvňáčky, jak při psaní nebo čtení zaboří hlavu až do písanky nebo slabikáře. Často to je opět projev toho, že špatně vidí. Neváhejme a utíkejme ke svému pediatrovi pro žádanku na oční. Nošení brýlí dětmi nevede k zhoršení zraku. Pokud se mají dioptrie zvyšovat, tak se zvyšují bez závislosti na tom, jestli brýle dítě nosí nebo nikoliv.

Proč neumíš chytit míček?

Má Vaše dítko problémy s koordinací pohybů? Zakopává o předměty? Nečekaně padá? Ano, může to být pouze projev nevyzrálosti, ale často to je také projev špatného prostorového vidění. Oční vady spojené s prostorovým viděním již nepozná pediatr při pravidelné prohlídce. Toto patří opět do rukou dětských očních lékařů.

Ve školce nabízejí placenou službu kontroly zraku. Mám si ji zaplatit?

Naše zdravotnictví má pevně dané pravidelné prohlídky dětí, které myslí i na kontrolu zraku. Ne vždy se však podaří všechny oční vady při těchto prohlídkách zachytit, proto doporučujeme toto vyšetření absolvovat. Kontroly zraku prováděné ve školkách dělají vysokoškolsky vzdělaní optometristé za pomoci speciálního přístroje určeného pro záchyt dětských očních vad. Je to jakási prevence, kdy vám optometrista doporučí návštěvu dětského očního lékaře v případě, že tento specializovaný přístroj zaznamená podezření na nějakou oční vadu.

Tak to bysme měli. A jak poznáme, že potřebujeme brejle my, dospělci?

Jak poznat, že potřebuji brýle do dálky?

Nejjednodušší cestou je postavit se s kamarády někam ven, najít si tabuli s malým písmem ve vzdálenosti minimálně dvaceti metrů, kterou alespoň jeden z nás vidí a porovnávat, kdo ji, jak ostře vidí. Pokud zjistíte, že nevidíte nějaký vzdálený předmět, který vidí většina vašich známých, tak to znamená, že byste měli navštívit optometristu, nebo očního lékaře a nechat si přeměřit zrak. Vyzkoušejte si vidění oběma očima současně a pak každým okem zvlášť.

Jak poznat, že potřebuji brýle na čtení?

Musíte natahovat ruce a dávat si knížku nebo mobil daleko od sebe, abyste ho přečetli? Vidíte za šera neostře, nebo je pro vás dívání na blízké předměty namáhavé? Na nic nečekejte a utíkejte si změřit zrak k optometristovi nebo očnímu lékaři. Odkládání nákupu svých prvních brýlí na čtení často vede k bolestem očí, migrénám, bolestem zad/krku/ramene a v neposlední řadě i k celkové únavě organizmu.

Doufám, že se vám dnešní článek líbil a těším se na vás u příštího povídání. Mějte se oranžově.

Váš Oranžík.

Sdílet

Proč právě Orange Optik

Individuální přístup

Individuální přístup

Najdeme nejlepší
řešení pro vaše oči

U nás si vybere každý

U nás si vybere každý

Široké portfolio
brýlových skel a obrub

Certifikovaní odborníci

Certifikovaní odborníci

Naši optici a optometristé
mají certifikát odbornosti

Kvalita za nízkou cenu

Kvalita za nízkou cenu

Naše nízké ceny nejsou na úkor kvality

Reference

Za mě velká spokojenost. Ušetřila jsem nemalé peníze. Veliký výběr, profesionální přístup, paní moc ochotné. Vsetín?

Veronika M.

Minulý týden jsem navštívila pobočku v Praze, OC Opatovská. Výběr úžasný, ceny v porovnání s jinými optikami skvělé... a obě dámy na prodejně ochotné, trpělivé a usměvavé. Mám dvoje brýle, ze kterých jsem vážně nadšená. Určitě všem doporučuji.

Zuzana Š.

Já byla v Teplicich a za mě LUXUS nosim brýle 43 let a takové brýle jaké VYTUNILA pobočka v Teplicích nemám slov. 43 let jsem nepřečetla posledni řádek teď joooo a o barvách ani nemluvim SMEKÁM a Mooooc mooooc díky     

Iveta M.

V Teplicích super, ochotný, milý personál, věnovali se mi 1,5 hodiny... opravdu mohu jen doporučit...jinak měření zraku platíte všude, pokud si nenecháte udělat brýle...a i kdybych si tam brýle udělat nenechala, tak za takto profesionálně udělané změření bych ty peníze klidně dala...

Lenka G.

V květnu jsem si v Orange optik v našem městě kupovala nové brýle, díky akci mě stály polovinu. včera jsem objednávala brýle synovi a díky pokračování akce jsem opět plno peněz ušetřila. a moc chválím milý a profesionální přístup v prodejně. prodejna Krnov. Chodím na brýle jen sem a vždy jsme maximálně spokojení.

Andrea Z.

Já byla v Kralovicích naprostá spokojenost paní velice ochotná milá a trpělivá vyzkoušela jsem spoustu obrouček a stále nosila nové s úsměvem vybrala jsem a byly mi ukázány i vysvětleny rozdíly mezi výbrusy u multifokálních skel brýle už mám a vidím skvěle děkuji a mohu jen doporučit.

Pavlína P.

Byl jsem v Opavě vstřícné a profesionální jednání byl jsem moc spokojenej nebojte se ty děvčata zde navštívit, budete jistě spokojení.

Roman H.

Ester K. Včera jsem byla na pobočce v Opavě a za mě. Naprosto profesionální přístup. Už se těším na brýle :-)

Ester K.

Byl jsem tam v České Kamenici a můžu jen chválit. Jednání na vysoké úrovni. Děkuji za příjemný pocit z návštěvy u vás.

Jiří M.

Chodím v Sedlčanech. Velice hezký přístup, velký výběr, trpělivost s dětskými zákazníky :)

Lucia R.

Za mě profesionální a milý personál, chodím do Teplic a můžu jen doporučit.

Jaroslava V.

Buďte s námi ve spojení

ať vám neuniknou novinky a zajímavé akce.