Jak s dioptriemi na slunce?

Jak s dioptriemi na slunce?

Vy, kteří musíte nosit brýle na dálku, to jistě také znáte – začne být hezky, sluníčko svítí jako o závod, všichni dělají parádu se slunečními brýlemi, zatímco vy mžouráte v ostrém světle a doufáte, že slunko brzy zapadne. V dnešní době už naštěstí existuje hned několik možností, jak si s touto komplikací poradit. Pojďme si je krátce představit.

Sluneční klip

Sluneční klip na klasické čiré dioptrické brýle je jednoduchým a levným řešením pro všechny nositele brýlí. Jeho velkou výhodou je skladnost – jakmile se zatáhne nebo vejdete do vnitřních prostor, nemusíte měnit jedny brýle za druhé, ale pouze sundáte klip, který Vám v tašce zabere jen velmi málo místa. Postupně se také zdokonaluje systém uchycení slunečních klipů tak, aby byly nejen funkční, ale také estetické. Klipy s velkým odklápěcím mechanismem sice mohou na obrubě dobře držet a proti oslnění Vás ochrání, parádu s nimi ale bohužel neuděláte. U klipů, které zas na brýlích drží jen pomocí malých háčků, zase hrozí, že Vám bude klip padat a snadno ho ztratíte. Tyto univerzální klipy navíc nejsou úplně shodné s Vaší obrubou (tvarem, velikostí apod.), což je z estetického hlediska jistě nevýhodou. Proto se v nabídce začaly objevovat dioptrické brýle se přímo prodávají se slunečním klipem, který přesně kopíruje danou obrubu. V obrubě i klipu jsou pak zabudovány magnety, díky nimž klip drží pevně a spolehlivě. Nevýhodou může být omezená nabídka při výběru obruby. Lehké elegantní brýle Gepard GP193 z našeho portfolia můžou být dobrým tipem pro ty, kdo mají rádi klasické tvary v moderním pojetí.

Brýle se slunečním klipem

Sluneční dioptrické brýle

Do základní nabídky brýlových dioptrických čoček patří v dnešní době i brýlové čočky zabarvené. Není tedy problém nechat si udělat sluneční brýle, jejichž tmavá sklíčka budou přesně v dioptriích, které potřebujete. Barvu si můžete vybírat jak z tradiční šedé a hnědé, tak i z mnoha dalších barev jako je například modrá, žlutá, růžová nebo zelená. Ovlivnit je možné i procentuální množství zvolené barvy – od klasických tmavých slunečních brýlí se zabarvením 70-80 % až po lehce „zakouřená“ skla, se kterými můžete bez problémů fungovat i v interiéru či za šera. Pokud často řídíte nebo vás obtěžují odlesky, oceníte sluneční brýle s polarizací, které je rovněž možné udělat i v dioptrické variantě.

Výhodou tohoto řešení je oproti slunečním klipům téměř neomezená nabídka ve výběru obruby – sluneční brýlové čočky je možné udělat do vybrané dioptrické obruby, případně do kvalitních slunečních brýlí. Nevýhodou je nutnost střídání slunečních brýlí s klasickými brýlemi, jakmile vejdete do místnosti nebo se setmí.

Samozabarvovací brýlové čočky

Nepohodlnost neustálého střídání dioptrických brýlí čirých a slunečních řeší samozabarvovací neboli fototropní čočky. Hlavní vlastností těchto brýlových čoček je schopnost ztmavnutí v reakci na sluneční záření. Jak moc se zabarví, závisí především na množství dopadajícího UV záření – čím vyšší je intenzita UV záření, tím tmavěji se čočky zabarví. K odbarvení čoček pak dochází při snížení intenzity UV záření, přičemž proces odbarvování je výrazně pomalejší než ztmavnutí, což bývá považováno za jejich hlavní nevýhodu. Konkrétní dobu odbarvení ovlivňuje teplota okolního prostředí – v chladnějším prostředí se čočky zesvětlují pomaleji.

Tento typ fototropních brýlových čoček není úplně ideální pro řidiče, protože kvůli filtrům UV záření v čelních sklech automobilů dochází jen k velmi malému zabarvení i při ostrém slunci. Při častém řízení je proto výhodnější zvolit jiný typ samozabarvovacích čoček, které reagují na teplotu a vysokofrekvenční viditelné světlo, a barví se tak i v interiérech jako je právě kabina auta.

Toto jsou tedy tři základní možnosti, jak vyřešit kombinaci dioptrických brýlí a ochranu proti slunečnímu záření. Nelze rozhodně říct, které z řešení je nejlepší, všechny z nich mají své výhody a nevýhody a každému z nás bude vyhovovat jiné, podle individuálních požadavků, účelu používání a podobně. Odborníci v optice vám všechny dostupné možnosti rádi představí a sami pak můžete posoudit, která z nich je ta pravá právě pro vás.

Alžběta Kotrbová

 

Sdílet

Proč právě Orange Optik

Individuální přístup

Individuální přístup

Najdeme nejlepší
řešení pro vaše oči

U nás si vybere každý

U nás si vybere každý

Široké portfolio
brýlových skel a obrub

Certifikovaní odborníci

Certifikovaní odborníci

Naši optici a optometristé
mají certifikát odbornosti

Kvalita za nízkou cenu

Kvalita za nízkou cenu

Naše nízké ceny nejsou na úkor kvality

Reference

Za mě velká spokojenost. Ušetřila jsem nemalé peníze. Veliký výběr, profesionální přístup, paní moc ochotné. Vsetín?

Veronika M.

Minulý týden jsem navštívila pobočku v Praze, OC Opatovská. Výběr úžasný, ceny v porovnání s jinými optikami skvělé... a obě dámy na prodejně ochotné, trpělivé a usměvavé. Mám dvoje brýle, ze kterých jsem vážně nadšená. Určitě všem doporučuji.

Zuzana Š.

Já byla v Teplicich a za mě LUXUS nosim brýle 43 let a takové brýle jaké VYTUNILA pobočka v Teplicích nemám slov. 43 let jsem nepřečetla posledni řádek teď joooo a o barvách ani nemluvim SMEKÁM a Mooooc mooooc díky     

Iveta M.

V Teplicích super, ochotný, milý personál, věnovali se mi 1,5 hodiny... opravdu mohu jen doporučit...jinak měření zraku platíte všude, pokud si nenecháte udělat brýle...a i kdybych si tam brýle udělat nenechala, tak za takto profesionálně udělané změření bych ty peníze klidně dala...

Lenka G.

V květnu jsem si v Orange optik v našem městě kupovala nové brýle, díky akci mě stály polovinu. včera jsem objednávala brýle synovi a díky pokračování akce jsem opět plno peněz ušetřila. a moc chválím milý a profesionální přístup v prodejně. prodejna Krnov. Chodím na brýle jen sem a vždy jsme maximálně spokojení.

Andrea Z.

Já byla v Kralovicích naprostá spokojenost paní velice ochotná milá a trpělivá vyzkoušela jsem spoustu obrouček a stále nosila nové s úsměvem vybrala jsem a byly mi ukázány i vysvětleny rozdíly mezi výbrusy u multifokálních skel brýle už mám a vidím skvěle děkuji a mohu jen doporučit.

Pavlína P.

Byl jsem v Opavě vstřícné a profesionální jednání byl jsem moc spokojenej nebojte se ty děvčata zde navštívit, budete jistě spokojení.

Roman H.

Ester K. Včera jsem byla na pobočce v Opavě a za mě. Naprosto profesionální přístup. Už se těším na brýle :-)

Ester K.

Byl jsem tam v České Kamenici a můžu jen chválit. Jednání na vysoké úrovni. Děkuji za příjemný pocit z návštěvy u vás.

Jiří M.

Chodím v Sedlčanech. Velice hezký přístup, velký výběr, trpělivost s dětskými zákazníky :)

Lucia R.

Za mě profesionální a milý personál, chodím do Teplic a můžu jen doporučit.

Jaroslava V.

Buďte s námi ve spojení

ať vám neuniknou novinky a zajímavé akce.