Jak na zamlžování brýlí

Jak na zamlžování brýlí

Roušky asi eště chvilku nesundáme a co třeba mě teď hodně štve je to, že se mi furt zamlžujou brejle.

Zdravím vás,

zima už je za námi a sluníčko svítí o stodeset. Roušky asi eště chvilku nesundáme a co třeba mě teď hodně štve je to, že se mi furt zamlžujou brejle. Na síti sem čet už spoustu článků o tom, že si je mám matlat mejdlem nebo třeba pěnou na holení (kde jí mám asi vzít když se neholim, žejo). Ale já mám svoje brejle rád a nechci si je zničit. Takže jsem se zeptal našich odborníků na to, co vlastně s tím zamlžováním dělat, abych aspoň něco viděl, když už vyrazim mezi mandarinky.

Tady mám pro vás pár tipů od našich optiků, jak na tu mlhu, co by se dala krájet:

 • Zkuste si dát do roušky tenký tvarovací drátek na nos, aby Vámi vydechovaný vzduch odcházel z roušky po stranách a ne nahoru k očím.
 • Ve většině očních optik se prodávají protizamlžovací spreje, které při správném použití nejen plní svoji funkci, ale především nezhoršují kvalitu vidění. V Orange Optik jsme je právě naskladnili, takže je za pár korun pořídíte po celé ČR.
 • Rychlost zamlžení a následného odmlžení závisí na kvalitě povrchových úprav, které jsou nanesené na brýlových čočkách. Zeptejte se svého optika na možnost výměny brýlových čoček.
 • Pokud máte vícero brýlí, tak si vyzkoušejte jestli se Vám zamlžují všechny brýle stejně. Obecně se zamlžují méně brýle, které jsou dál od obličeje a jsou menší. Typicky pak brýle kovové se sedly. Vyzkoušejte také své brýle posunout na nosu níže a tím i dále od obličeje. Zásadní je, aby prostor mezi brýlemi a obličejem byl co největší a tudíž i co nejlépe „větratelný“. Pokud si zamlžené brýle na chvíli sundáte z obličeje, tak zjistíte, že se odmlžily rychleji než na obličeji. Je to takový malý důkaz principu naší rady.
 • Na internetu se objevuje mnoho rad jak nahradit speciální protizamlžovací spreje z očních optik např. mýdlem nebo pěnou na holení. Obecně tyto rady fungují. Jejich největší nedostatek je ale ve zhoršení kvality vidění při nedostatečném rozetření a ve větší náchylnosti přichycení prachu a různých nečistot na takto upravené brýlové čočky. Tyto nečistoty pak opět vedou ke zhoršení kvality vidění.

Když už si koupíte sprej proti zamlžení, je dobré vědět, jak s ním správně pracovat:

 • Brýlové čočky důkladně umyjte jarovou vodou a vyleštěte.
 • Z obou stran brýlových čoček naneste sprej proti zamlžení a to v dostatečném množství.
 • Prstem rozetřete tento sprej po obou stranách čočky a nechte důkladně zaschnout.
 • Zaschlý sprej opatrně rozleštěte hadříkem na brýle tak, aby jste zaschlý sprej z brýlí leštěním.
 • Po každém čištění brýlí je potřeba postup opakovat (nejméně však 1x za den).

A co když to vypadá, že váš sprej proti zamlžení nefunguje?

 • Nejkvalitnější povrchové úpravy brýlových čoček bývají tak hladké, že sprej z povrchu čočky zteče a neulpí na něm. Pokud vlastníte takto kvalitní čočky, tak mnohdy stačí použít správně tvarovanou roušku a posunout brýle dále od obličeje. Protizamlžovací sprej pak není potřeba.
 • Pokud nenecháme protizamlžovací sprej dostatečně zaschnout na celém povrchu obou stran čočky, tak ho hadříkem z povrchu čoček můžeme snadno setřít a nemůže pak fungovat.

Tak snad vám naše rady pomůžou zase dobře vidět a hlavně si nezničit svoje brejle. Mějte se oranžově a přeju vám veselý Velikonoce!

Váš Oranžík

Sdílet

Proč právě Orange Optik

Individuální přístup

Individuální přístup

Najdeme nejlepší
řešení pro vaše oči

U nás si vybere každý

U nás si vybere každý

Široké portfolio
brýlových skel a obrub

Certifikovaní odborníci

Certifikovaní odborníci

Naši optici a optometristé
mají certifikát odbornosti

Kvalita za nízkou cenu

Kvalita za nízkou cenu

Naše nízké ceny nejsou na úkor kvality

Reference

Za mě velká spokojenost. Ušetřila jsem nemalé peníze. Veliký výběr, profesionální přístup, paní moc ochotné. Vsetín?

Veronika M.

Minulý týden jsem navštívila pobočku v Praze, OC Opatovská. Výběr úžasný, ceny v porovnání s jinými optikami skvělé... a obě dámy na prodejně ochotné, trpělivé a usměvavé. Mám dvoje brýle, ze kterých jsem vážně nadšená. Určitě všem doporučuji.

Zuzana Š.

Já byla v Teplicich a za mě LUXUS nosim brýle 43 let a takové brýle jaké VYTUNILA pobočka v Teplicích nemám slov. 43 let jsem nepřečetla posledni řádek teď joooo a o barvách ani nemluvim SMEKÁM a Mooooc mooooc díky     

Iveta M.

V Teplicích super, ochotný, milý personál, věnovali se mi 1,5 hodiny... opravdu mohu jen doporučit...jinak měření zraku platíte všude, pokud si nenecháte udělat brýle...a i kdybych si tam brýle udělat nenechala, tak za takto profesionálně udělané změření bych ty peníze klidně dala...

Lenka G.

V květnu jsem si v Orange optik v našem městě kupovala nové brýle, díky akci mě stály polovinu. včera jsem objednávala brýle synovi a díky pokračování akce jsem opět plno peněz ušetřila. a moc chválím milý a profesionální přístup v prodejně. prodejna Krnov. Chodím na brýle jen sem a vždy jsme maximálně spokojení.

Andrea Z.

Já byla v Kralovicích naprostá spokojenost paní velice ochotná milá a trpělivá vyzkoušela jsem spoustu obrouček a stále nosila nové s úsměvem vybrala jsem a byly mi ukázány i vysvětleny rozdíly mezi výbrusy u multifokálních skel brýle už mám a vidím skvěle děkuji a mohu jen doporučit.

Pavlína P.

Byl jsem v Opavě vstřícné a profesionální jednání byl jsem moc spokojenej nebojte se ty děvčata zde navštívit, budete jistě spokojení.

Roman H.

Ester K. Včera jsem byla na pobočce v Opavě a za mě. Naprosto profesionální přístup. Už se těším na brýle :-)

Ester K.

Byl jsem tam v České Kamenici a můžu jen chválit. Jednání na vysoké úrovni. Děkuji za příjemný pocit z návštěvy u vás.

Jiří M.

Chodím v Sedlčanech. Velice hezký přístup, velký výběr, trpělivost s dětskými zákazníky :)

Lucia R.

Za mě profesionální a milý personál, chodím do Teplic a můžu jen doporučit.

Jaroslava V.

Buďte s námi ve spojení

ať vám neuniknou novinky a zajímavé akce.