Jak na zamlžování brýlí

Jak na zamlžování brýlí

Roušky asi eště chvilku nesundáme a co třeba mě teď hodně štve je to, že se mi furt zamlžujou brejle.

Zdravím vás,

zima už je za námi a sluníčko svítí o stodeset. Roušky asi eště chvilku nesundáme a co třeba mě teď hodně štve je to, že se mi furt zamlžujou brejle. Na síti sem čet už spoustu článků o tom, že si je mám matlat mejdlem nebo třeba pěnou na holení (kde jí mám asi vzít když se neholim, žejo). Ale já mám svoje brejle rád a nechci si je zničit. Takže jsem se zeptal našich odborníků na to, co vlastně s tím zamlžováním dělat, abych aspoň něco viděl, když už vyrazim mezi mandarinky.

Tady mám pro vás pár tipů od našich optiků, jak na tu mlhu, co by se dala krájet:

 • Zkuste si dát do roušky tenký tvarovací drátek na nos, aby Vámi vydechovaný vzduch odcházel z roušky po stranách a ne nahoru k očím.
 • Ve většině očních optik se prodávají protizamlžovací spreje, které při správném použití nejen plní svoji funkci, ale především nezhoršují kvalitu vidění. V Orange Optik jsme je právě naskladnili, takže je za pár korun pořídíte po celé ČR.
 • Rychlost zamlžení a následného odmlžení závisí na kvalitě povrchových úprav, které jsou nanesené na brýlových čočkách. Zeptejte se svého optika na možnost výměny brýlových čoček.
 • Pokud máte vícero brýlí, tak si vyzkoušejte jestli se Vám zamlžují všechny brýle stejně. Obecně se zamlžují méně brýle, které jsou dál od obličeje a jsou menší. Typicky pak brýle kovové se sedly. Vyzkoušejte také své brýle posunout na nosu níže a tím i dále od obličeje. Zásadní je, aby prostor mezi brýlemi a obličejem byl co největší a tudíž i co nejlépe „větratelný“. Pokud si zamlžené brýle na chvíli sundáte z obličeje, tak zjistíte, že se odmlžily rychleji než na obličeji. Je to takový malý důkaz principu naší rady.
 • Na internetu se objevuje mnoho rad jak nahradit speciální protizamlžovací spreje z očních optik např. mýdlem nebo pěnou na holení. Obecně tyto rady fungují. Jejich největší nedostatek je ale ve zhoršení kvality vidění při nedostatečném rozetření a ve větší náchylnosti přichycení prachu a různých nečistot na takto upravené brýlové čočky. Tyto nečistoty pak opět vedou ke zhoršení kvality vidění.

Když už si koupíte sprej proti zamlžení, je dobré vědět, jak s ním správně pracovat:

 • Brýlové čočky důkladně umyjte jarovou vodou a vyleštěte.
 • Z obou stran brýlových čoček naneste sprej proti zamlžení a to v dostatečném množství.
 • Prstem rozetřete tento sprej po obou stranách čočky a nechte důkladně zaschnout.
 • Zaschlý sprej opatrně rozleštěte hadříkem na brýle tak, aby jste zaschlý sprej z brýlí leštěním.
 • Po každém čištění brýlí je potřeba postup opakovat (nejméně však 1x za den).

A co když to vypadá, že váš sprej proti zamlžení nefunguje?

 • Nejkvalitnější povrchové úpravy brýlových čoček bývají tak hladké, že sprej z povrchu čočky zteče a neulpí na něm. Pokud vlastníte takto kvalitní čočky, tak mnohdy stačí použít správně tvarovanou roušku a posunout brýle dále od obličeje. Protizamlžovací sprej pak není potřeba.
 • Pokud nenecháme protizamlžovací sprej dostatečně zaschnout na celém povrchu obou stran čočky, tak ho hadříkem z povrchu čoček můžeme snadno setřít a nemůže pak fungovat.

Tak snad vám naše rady pomůžou zase dobře vidět a hlavně si nezničit svoje brejle. Mějte se oranžově a přeju vám veselý Velikonoce!

Váš Oranžík

Sdílet

Proč právě Orange Optik

Individuální přístup

Individuální přístup

Najdeme nejlepší
řešení pro vaše oči

U nás si vybere každý

U nás si vybere každý

Široké portfolio
brýlových skel a obrub

Certifikovaní odborníci

Certifikovaní odborníci

Naši optici a optometristé
mají certifikát odbornosti

Nejlevnější optika na trhu

Nejlevnější optika na trhu

Naše nízké ceny nejsou na úkor kvality

Reference

V Teplicích super, ochotný, milý personál, věnovali se mi 1,5 hodiny... opravdu mohu jen doporučit...jinak měření zraku platíte všude, pokud si nenecháte udělat brýle...a i kdybych si tam brýle udělat nenechala, tak za takto profesionálně udělané změření bych ty peníze klidně dala...

Lenka G.

V květnu jsem si v Orange optik v našem městě kupovala nové brýle, díky akci mě stály polovinu. včera jsem objednávala brýle synovi a díky pokračování akce jsem opět plno peněz ušetřila. a moc chválím milý a profesionální přístup v prodejně. prodejna Krnov. Chodím na brýle jen sem a vždy jsme maximálně spokojení.

Andrea Z.

Já byla v Kralovicích naprostá spokojenost paní velice ochotná milá a trpělivá vyzkoušela jsem spoustu obrouček a stále nosila nové s úsměvem vybrala jsem a byly mi ukázány i vysvětleny rozdíly mezi výbrusy u multifokálních skel brýle už mám a vidím skvěle děkuji a mohu jen doporučit.

Pavlína P.

Byl jsem v Opavě vstřícné a profesionální jednání byl jsem moc spokojenej nebojte se ty děvčata zde navštívit, budete jistě spokojení.

Roman H.

Ester K. Včera jsem byla na pobočce v Opavě a za mě. Naprosto profesionální přístup. Už se těším na brýle :-)

Ester K.

Byl jsem tam v České Kamenici a můžu jen chválit. Jednání na vysoké úrovni. Děkuji za příjemný pocit z návštěvy u vás.

Jiří M.

Chodím v Sedlčanech. Velice hezký přístup, velký výběr, trpělivost s dětskými zákazníky :)

Lucia R.

Za mě profesionální a milý personál, chodím do Teplic a můžu jen doporučit.

Jaroslava V.

Buďte s námi ve spojení

ať vám neuniknou novinky a zajímavé akce.