Desatero péče o brýle pro malý oranžíky

Desatero péče o brýle pro malý oranžíky

Takže sem pro vás s našimi odborníky z Orange Optik připravil takový malý desatero přímo pro brejlatý nedospělce.

Zdravím vás všechny,

dnešní povídání bude hlavně pro ty, který maj doma jako já malý brejlatý pomerančíky a už sou trochu zoufalí z toho, že ti pidižvíci se neuměj starat o svoje brejličky. Dětský brejle sou sice dělaný přímo pro ty malý neposedy, ale i tak prostě nevydržej všechno. A tak se nám furt stává že sou brejličky zamatlaný, pochroumaný nebo dokonce poničený. Takže sem pro vás s našimi odborníky z Orange Optik připravil takový malý desatero přímo pro brejlatý nedospělce. Třeba jim ho vytiskněte a někam pověste bo když ho budou dodržovat, ušetří vám to spoustu nervů a kaček.

1. V brýlích nedělám ranní či denní hygienu.

Děti často na brýle zapomenou, zavadí o ně kartáčkem na zuby, hřebenem na vlasy, nebo si opláchnou obličej s nasazenými brýlemi. Brýle se u toho mohou zkřivit a následné narovnání do původního tvaru může vést k jejich poškození.

2. Neskáču do postele za mámou a tátou s brýlemi na očích.

Děti plné radosti běží do ložnice za mámou a tátou a u toho často zapomenou, že mají brýle na očích. A zkřivení nebo zlomení brýlí je na světě cobydup.

3. Neperu se s brýlemi na očích se sourozencema i při hře s kamarády, poprosím, aby dali pozor na moje brýle.

Dětské sourozenecké válčení je na denním pořádku skoro v každé rodině. Do dětského věku to prostě patří. Stejně tak se děti při hře s kamarády rády zapomenou. Poškození brýlí může v obou případech nastat poměrně rychle.

4. Když si sundám brýle, tak je vždy dám do pouzdra.

Na volně položené brýle na stole se rádo zapomíná. Nejenom dětem, ale i nám dospělým. Dětským brýlím je mezi hračkami smutno a právem se bojí, že na nich nějaká ta hračka přistane.

5. Brýle si sundávám vždy oběma rukama.

To se snadno řekne, že ano? Děti ještě nemají plně vyvinutou koordinaci pohybu a brýle často sundávají oběma rukama na pravou nebo levou stranu. Je to pak stejné, jako když my dospělí sundáváme brýle jednou rukou. Tedy brýle se v tomto případě začnou na jedné straně povolovat a nedrží původní tvar.

6. Na brýle si nesahám

Děti si často sahají na obličej nebo se dloubou v nose. Brýle si pak zašpiní a nevidí již přes ně dobře. Poté se snaží si brýle šmudlat tričkem, nebo utěrkou a mohou si je poškrábat či ohnout.

7. V tělocviku se vždy zeptám paní učitelky, jestli si mám brýle sundat. S brýlemi neplavu.

V tělocviku jsou cvičení, které lze bezpečně dělat s brýlemi a cvičení, kdy to již bezpečné není. Naučme děti, aby se nebály zeptat paní učitelky, jestli si mají brýle sundat. Kantoři jistě lépe rozhodnou, zda je daný cvik s brýlemi bezpečný. Chlorovaná voda ve školních bazénech brýlím nesvědčí. Je vždy lepší plavat bez brýlí nebo si nechat v oční optice vyhotovit speciální dioptrické plavecké brýle.

8. Dávám si na brýle pozor, když si nasazuji čepici, helmu, nebo třeba aktovku.

Upnuté čepice, přilby mohou brýle zmáčknou a zkřivit. Při nasazování aktovky může dítě brýle shodit na zem.

9. Když na brýle upadnu nebo sednu, tak to řeknu rodičům. Stejně tak, když se mi zdají brýle křivé, tak si je nikdy nesrovnávám sám a nebojím se to říci rodičům.

Tyto drobné incidenty mohou narušit obrubu, která by při včasném zásahu očního optika mohla být zachráněna. Děti se však někdy bojí rodičům přiznat a brýle pak mohou být dalším nošením nenávratně poškozeny. Někdy se také děti snaží si brýle svépomocí vyrovnat. Toto vyrovnávání pak často vede ke zlomení brýlí.

10. Brýle si vždy čistím za pomoci dospělých.

Některé děti jsou na své věci velice opatrné. Některé ale ne. Naučme dítě, jak správně čistit brýle a kontrolujme správnost jejich prvních pokusů. Při špatném způsobu čistění můžeme nejen poškrábat brýlové čočky, ale například i zlomit držáky sedel kovových brýlí.

Tak snad vám tohle naše desatero aspoň trošku uleví od neustálého hledání mrňavejch brejlí a jejich srovnávání. My to s naším brejlatým oranžíčkem řešíme skoro denně. Už aby z něj byl pořádnej zralej pomeranč a my si mohli hlídat jenom ty naše okuláry.

Mějte se oranžově a těším se na další povídání.

Váš Oranžík.

Sdílet

Proč právě Orange Optik

Individuální přístup

Individuální přístup

Najdeme nejlepší
řešení pro vaše oči

U nás si vybere každý

U nás si vybere každý

Široké portfolio
brýlových skel a obrub

Certifikovaní odborníci

Certifikovaní odborníci

Naši optici a optometristé
mají certifikát odbornosti

Kvalita za nízkou cenu

Kvalita za nízkou cenu

Naše nízké ceny nejsou na úkor kvality

Reference

Za mě velká spokojenost. Ušetřila jsem nemalé peníze. Veliký výběr, profesionální přístup, paní moc ochotné. Vsetín?

Veronika M.

Minulý týden jsem navštívila pobočku v Praze, OC Opatovská. Výběr úžasný, ceny v porovnání s jinými optikami skvělé... a obě dámy na prodejně ochotné, trpělivé a usměvavé. Mám dvoje brýle, ze kterých jsem vážně nadšená. Určitě všem doporučuji.

Zuzana Š.

Já byla v Teplicich a za mě LUXUS nosim brýle 43 let a takové brýle jaké VYTUNILA pobočka v Teplicích nemám slov. 43 let jsem nepřečetla posledni řádek teď joooo a o barvách ani nemluvim SMEKÁM a Mooooc mooooc díky     

Iveta M.

V Teplicích super, ochotný, milý personál, věnovali se mi 1,5 hodiny... opravdu mohu jen doporučit...jinak měření zraku platíte všude, pokud si nenecháte udělat brýle...a i kdybych si tam brýle udělat nenechala, tak za takto profesionálně udělané změření bych ty peníze klidně dala...

Lenka G.

V květnu jsem si v Orange optik v našem městě kupovala nové brýle, díky akci mě stály polovinu. včera jsem objednávala brýle synovi a díky pokračování akce jsem opět plno peněz ušetřila. a moc chválím milý a profesionální přístup v prodejně. prodejna Krnov. Chodím na brýle jen sem a vždy jsme maximálně spokojení.

Andrea Z.

Já byla v Kralovicích naprostá spokojenost paní velice ochotná milá a trpělivá vyzkoušela jsem spoustu obrouček a stále nosila nové s úsměvem vybrala jsem a byly mi ukázány i vysvětleny rozdíly mezi výbrusy u multifokálních skel brýle už mám a vidím skvěle děkuji a mohu jen doporučit.

Pavlína P.

Byl jsem v Opavě vstřícné a profesionální jednání byl jsem moc spokojenej nebojte se ty děvčata zde navštívit, budete jistě spokojení.

Roman H.

Ester K. Včera jsem byla na pobočce v Opavě a za mě. Naprosto profesionální přístup. Už se těším na brýle :-)

Ester K.

Byl jsem tam v České Kamenici a můžu jen chválit. Jednání na vysoké úrovni. Děkuji za příjemný pocit z návštěvy u vás.

Jiří M.

Chodím v Sedlčanech. Velice hezký přístup, velký výběr, trpělivost s dětskými zákazníky :)

Lucia R.

Za mě profesionální a milý personál, chodím do Teplic a můžu jen doporučit.

Jaroslava V.

Buďte s námi ve spojení

ať vám neuniknou novinky a zajímavé akce.