Brýle nemají rády horko

Brýle nemají rády horko

Jak to mají brýle s vysokou teplotou? Je bezpečné nechat je na slunci na rozpálené pláži? Je možné přikládat do krbu s brýlemi na očích?

Vysoká teplota a brýle

Otázky, samé otázky. A pak je tu náš odborník David Jelínek a jeho odpovědi. Řekne nám vše co ví o vlivu teploty na stálost povrchových úprav a jejich vazby na materiály brýlových čoček.

Přilnavost a odolnost povrchových úprav nanesených na přední a zadní plochy brýlové čoček je závislá na mnoha faktorech. Obecně platí, že čím jsou povrchové úpravy kvalitnější tím lépe na brýlových čočkách drží. Nejčastější příčinou uvolnění, zvlnění či popraskání povrchových úprav brýlových čoček je jejich vystavení vysoké teplotě. Mezní teplota, kdy dochází k poškození povrchových úprav nelze přesně stanovit. Pohybuje se mezi 50 – 70 °C a závisí na výrobci, materiálu brýlové čočky a typu povrchové úpravy.

Jak se toto poškození teplem projeví?

Prvním projevem je rozmazané a neostré vidění. Většina zákazníků má dojem, že jsou brýlové čočky špinavé a současně je nelze vyčistit. Někteří zákazníci k nám přicházejí s pocitem, že jsou brýlové čočky poškrábané.

Jak poškozením teplem předcházet?

Každý z nás používá brýle v jiném prostředí a zažívá jiné rizikové situace. V první řadě, je dobré se zamyslet jak a kde brýle používáme. Mezi nejčastější rizikové situace patří například položené brýle na palubní desce auta, vyndávání pokrmů z trouby, odkládání brýlí na deku u moře, rozfoukávání ohně, sauna, odkládání brýlí na krbovou římsu, fénování vlasů s nasazenými brýlemi a podobně.

Co dělat, když již jsou povrchové úpravy poškozené?

Oprava bohužel není možná. Pokud je poškození malé, tak lze brýle používat dál. Pokud je poškození velké a již Vám neumožní plnohodnotné používání brýlí, tak nezbývá jiná možnost než výměna brýlových čoček nebo nákup nových kompletních brýlí.

Nemám si raději koupit brýlové čočky bez antireflexu?

Toto řešení bych nedoporučoval. Moderních povrchové úpravy nám přinášení nejen komfortnější a ostřejší vidění, ale také ochranu před škodlivým modrým světlem od mobilů a jiných digitálních obrazovek. Lepším řešením je opatrnost.

Sdílet

Proč právě Orange Optik

Individuální přístup

Individuální přístup

Najdeme nejlepší
řešení pro vaše oči

U nás si vybere každý

U nás si vybere každý

Široké portfolio
brýlových skel a obrub

Certifikovaní odborníci

Certifikovaní odborníci

Naši optici a optometristé
mají certifikát odbornosti

Kvalita za nízkou cenu

Kvalita za nízkou cenu

Naše nízké ceny nejsou na úkor kvality

Reference

Za mě velká spokojenost. Ušetřila jsem nemalé peníze. Veliký výběr, profesionální přístup, paní moc ochotné. Vsetín?

Veronika M.

Minulý týden jsem navštívila pobočku v Praze, OC Opatovská. Výběr úžasný, ceny v porovnání s jinými optikami skvělé... a obě dámy na prodejně ochotné, trpělivé a usměvavé. Mám dvoje brýle, ze kterých jsem vážně nadšená. Určitě všem doporučuji.

Zuzana Š.

Já byla v Teplicich a za mě LUXUS nosim brýle 43 let a takové brýle jaké VYTUNILA pobočka v Teplicích nemám slov. 43 let jsem nepřečetla posledni řádek teď joooo a o barvách ani nemluvim SMEKÁM a Mooooc mooooc díky     

Iveta M.

V Teplicích super, ochotný, milý personál, věnovali se mi 1,5 hodiny... opravdu mohu jen doporučit...jinak měření zraku platíte všude, pokud si nenecháte udělat brýle...a i kdybych si tam brýle udělat nenechala, tak za takto profesionálně udělané změření bych ty peníze klidně dala...

Lenka G.

V květnu jsem si v Orange optik v našem městě kupovala nové brýle, díky akci mě stály polovinu. včera jsem objednávala brýle synovi a díky pokračování akce jsem opět plno peněz ušetřila. a moc chválím milý a profesionální přístup v prodejně. prodejna Krnov. Chodím na brýle jen sem a vždy jsme maximálně spokojení.

Andrea Z.

Já byla v Kralovicích naprostá spokojenost paní velice ochotná milá a trpělivá vyzkoušela jsem spoustu obrouček a stále nosila nové s úsměvem vybrala jsem a byly mi ukázány i vysvětleny rozdíly mezi výbrusy u multifokálních skel brýle už mám a vidím skvěle děkuji a mohu jen doporučit.

Pavlína P.

Byl jsem v Opavě vstřícné a profesionální jednání byl jsem moc spokojenej nebojte se ty děvčata zde navštívit, budete jistě spokojení.

Roman H.

Ester K. Včera jsem byla na pobočce v Opavě a za mě. Naprosto profesionální přístup. Už se těším na brýle :-)

Ester K.

Byl jsem tam v České Kamenici a můžu jen chválit. Jednání na vysoké úrovni. Děkuji za příjemný pocit z návštěvy u vás.

Jiří M.

Chodím v Sedlčanech. Velice hezký přístup, velký výběr, trpělivost s dětskými zákazníky :)

Lucia R.

Za mě profesionální a milý personál, chodím do Teplic a můžu jen doporučit.

Jaroslava V.

Buďte s námi ve spojení

ať vám neuniknou novinky a zajímavé akce.