Oranžíkova poradna - Jak na zamlžování brýlí.

Zdravím vás,

zima už je za námi a sluníčko svítí o stodeset. Roušky asi eště chvilku nesundáme a co třeba mě teď hodně štve je to, že se mi furt zamlžujou brejle. Na síti sem čet už spoustu článků o tom, že si je mám matlat mejdlem nebo třeba pěnou na holení (kde jí mám asi vzít když se neholim, žejo). Ale já mám svoje brejle rád a nechci si je zničit. Takže jsem se zeptal našich odborníků na to, co vlastně s tím zamlžováním dělat, abych aspoň něco viděl, když už vyrazim mezi mandarinky.

Tady mám pro vás pár tipů od našich optiků, jak na tu mlhu, co by se dala krájet:

- Zkuste si dát do roušky tenký tvarovací drátek na nos, aby Vámi vydechovaný vzduch odcházel z roušky po stranách a ne nahoru k očím.

- Ve většině očních optik se prodávají protizamlžovací spreje, které při správném použití nejen plní svoji funkci, ale především nezhoršují kvalitu vidění. V Orange Optik jsme je právě naskladnili, takže je za pár korun pořídíte po celé ČR.

- Rychlost zamlžení a následného odmlžení závisí na kvalitě povrchových úprav, které jsou nanesené na brýlových čočkách. Zeptejte se svého optika na možnost výměny brýlových čoček.

- Pokud máte vícero brýlí, tak si vyzkoušejte jestli se Vám zamlžují všechny brýle stejně. Obecně se zamlžují méně brýle, které jsou dál od obličeje a jsou menší. Typicky pak brýle kovové se sedly. Vyzkoušejte také své brýle posunout na nosu níže a tím i dále od obličeje. Zásadní je, aby prostor mezi brýlemi a obličejem byl co největší a tudíž i co nejlépe „větratelný“. Pokud si zamlžené brýle na chvíli sundáte z obličeje, tak zjistíte, že se odmlžily rychleji než na obličeji. Je to takový malý důkaz principu naší rady.

- Na internetu se objevuje mnoho rad jak nahradit speciální protizamlžovací spreje z očních optik např. mýdlem nebo pěnou na holení. Obecně tyto rady fungují. Jejich největší nedostatek je ale ve zhoršení kvality vidění při nedostatečném rozetření a ve větší náchylnosti přichycení prachu a různých nečistot na takto upravené brýlové čočky. Tyto nečistoty pak opět vedou ke zhoršení kvality vidění.

 Když už si koupíte sprej proti zamlžení, je dobré vědět, jak s ním správně pracovat:

 A co když to vypadá, že váš sprej proti zamlžení nefunguje?

Tak snad vám naše rady pomůžou zase dobře vidět a hlavně si nezničit svoje brejle. Mějte se oranžově a přeju vám veselý Velikonoce!

Váš Oranžík

Chcete vědět o novinkách?
Sledujte nás: