Proč nosit sluneční brýle a jak je vybrat

Proč nosit sluneční brýle a jak je vybrat

Dneska pro vás mám čtení o ochraně očí, nošení slunečních brejlí.

Všechny vás zdravím,

dneska pro vás mám čtení o ochraně očí, nošení slunečních brejlí a i trošku zabrousíme do situace kolem vira, kterej nám teď dost pije krev.

Tak jdeme na to hnedka teďka.

Sluníčko už nám začalo připalovat šlupky a tak kromě kraťasů, sandálů a čepic na ťopku vytáhneme ze skříně i sluňáky. A jak vy? Máte je? Proč byste je vlastně měli nosit a jak je vybrat? Na to všechno jsem se zeptal top optometristy, Davida Jelínka, hlavního školitele akademie Orange Optik a našeho nejvetšího firemního mozka v oblasti oční optiky a optometrie.

Davide, proč je vlastně důležitý nosit sluneční brejle a jaký je rozdíl mezi levnejma z krámu, nebo stánku a těma z oční optiky?

Sluneční brýle nosíme z mnoha důvodů. Chrání nás před škodlivým UV zářením, před oslněním od přímého slunečního svitu, či odraženými slunečními paprsky od lesklých ploch. Poslední zmíněné zaručí pouze polarizační sluneční brýle, které by měly být ve výbavě každého motoristy a to především v jarních měsících. Opravdu kvalitní polarizační sluneční brýle v běžném supermarketu nenalezneme, je potřeba se pro ně vypravit do očních optik nebo butiků. U levných slunečních brýlí se také často stává, že zkreslují barvy a mají optické vady, které zhoršují kvalitu vidění. Především motoristé by po těchto levných slunečních brýlích ze supermarketů, nebo stánků neměli nikdy sáhnout.

Co když nosim brejle a sluňáky nosit nemůžu? Musim si pořídit kontaktní čočky? Já je totiž nesnášim, nerad si šahám na bulvy...

Kontaktní čočky pod nedioptrické sluneční brýle nejsou jediné řešení. Dnes již dokážeme v očních optikách vyrobit sluneční dioptrické brýle do dálky, na čtení nebo i multifokální na všechny vzdálenosti. Pro výrobu těchto brýlí můžeme použít standartní dioptrické obruby nebo kvalitní sluneční nedioptrické brýle. V případě druhé varianty jsou kladeny na očního optika vysoké znalostní nároky. Naštěstí naši odborníci v Orange Optik to zvládnou na výbornou.

 

Ochrání nás před sluníčkem i normální dioptrický brejle? A co řízení, nebo sport? I tam musíme mít náký speciální skla?

Kvalitní čiré dioptrické brýle nás ochrání před škodlivým UV zářením, ale s oslněním od sluníčka nebo s odraženými slunečními paprsky si neporadí. Naštěstí již máme velký výběr dioptrických samozabarvovacích nebo polarizačních brýlových čoček. V případě samozabarvovacích brýlových čoček si můžeme např. vybrat mezi typy, které se zabarví pouze venku nebo mezi typy, které se zabarví také za sklem automobilu.

Tuto druhou variantu neocení pouze řidiči, ale také sportovci, kteří se pohybují v horách a potřebují zvýšenou ochranu před horským sluníčkem. Tento typ se dokáže zabarvit do vyšší tmavosti, než běžné samozabarvovací brýlové čočky. Nevyrábí ho všichni výrobci brýlových čoček a tudíž je nelze pořídit ve všech očních optikách. V síti Orange Optik je najdete pod názvem Solar Dark. I na ně nyní můžete využít skvělou slevu 50% na skla při realizaci kompletní zakázky.

Někde jsem vyčet, že nás brejle chráněj i před přenosem různejch nemocí. Třeba virů, jako je ten co teď běhá po celým světě. Je to pravda?

Je pravda, že koronavirus se šíří tzv.kapénkovou infekcí. Tyto kapénky můžou ulpět na obličeji a odtud se nám šíří do těla nosem, ústy a právě i očima. Zdravotníci proto při ošetřování pacientů nyní nosí nejen roušky a rukavice, ale i speciální ochranné štíty či brýle. My ostatní můžeme pro ochranu očí využít sluneční, nebo i dioptrické brýle. Nechrání nás stoprocentně, ale v dnešní době se počítá jakákoliv možnost se chránit proti přenosu nákazy.

Další věcí je používání kontaktních čoček. Při jejich aplikaci si přímo saháte na oči a i přes den se více dotýkáte okolí očí. Tedy, pokud chcete pokračovat v jejich nošení, dodržujte prosím velmi důkladně hygienu aplikace a pokud možno používejte jednodenní varianty.

Tak snad jsme vám s Davidem odpověděli na všechno, co jste vědět potřebovali. Já se na vás už moc těšim u dalšího povídání.

Mějte se oranžově, mažte si šlupky a dávejte na sebe pozor.

A nezapomeňte – jsme tu pro vás, jsme vaše optika.

Sdílet

Proč právě Orange Optik

Individuální přístup

Individuální přístup

Najdeme nejlepší
řešení pro vaše oči

U nás si vybere každý

U nás si vybere každý

Široké portfolio
brýlových skel a obrub

Certifikovaní odborníci

Certifikovaní odborníci

Naši optici a optometristé
mají certifikát odbornosti

Nejlevnější optika na trhu

Nejlevnější optika na trhu

Naše nízké ceny nejsou na úkor kvality

Reference

Za mě velká spokojenost. Ušetřila jsem nemalé peníze. Veliký výběr, profesionální přístup, paní moc ochotné. Vsetín?

Veronika M.

Minulý týden jsem navštívila pobočku v Praze, OC Opatovská. Výběr úžasný, ceny v porovnání s jinými optikami skvělé... a obě dámy na prodejně ochotné, trpělivé a usměvavé. Mám dvoje brýle, ze kterých jsem vážně nadšená. Určitě všem doporučuji.

Zuzana Š.

Já byla v Teplicich a za mě LUXUS nosim brýle 43 let a takové brýle jaké VYTUNILA pobočka v Teplicích nemám slov. 43 let jsem nepřečetla posledni řádek teď joooo a o barvách ani nemluvim SMEKÁM a Mooooc mooooc díky     

Iveta M.

V Teplicích super, ochotný, milý personál, věnovali se mi 1,5 hodiny... opravdu mohu jen doporučit...jinak měření zraku platíte všude, pokud si nenecháte udělat brýle...a i kdybych si tam brýle udělat nenechala, tak za takto profesionálně udělané změření bych ty peníze klidně dala...

Lenka G.

V květnu jsem si v Orange optik v našem městě kupovala nové brýle, díky akci mě stály polovinu. včera jsem objednávala brýle synovi a díky pokračování akce jsem opět plno peněz ušetřila. a moc chválím milý a profesionální přístup v prodejně. prodejna Krnov. Chodím na brýle jen sem a vždy jsme maximálně spokojení.

Andrea Z.

Já byla v Kralovicích naprostá spokojenost paní velice ochotná milá a trpělivá vyzkoušela jsem spoustu obrouček a stále nosila nové s úsměvem vybrala jsem a byly mi ukázány i vysvětleny rozdíly mezi výbrusy u multifokálních skel brýle už mám a vidím skvěle děkuji a mohu jen doporučit.

Pavlína P.

Byl jsem v Opavě vstřícné a profesionální jednání byl jsem moc spokojenej nebojte se ty děvčata zde navštívit, budete jistě spokojení.

Roman H.

Ester K. Včera jsem byla na pobočce v Opavě a za mě. Naprosto profesionální přístup. Už se těším na brýle :-)

Ester K.

Byl jsem tam v České Kamenici a můžu jen chválit. Jednání na vysoké úrovni. Děkuji za příjemný pocit z návštěvy u vás.

Jiří M.

Chodím v Sedlčanech. Velice hezký přístup, velký výběr, trpělivost s dětskými zákazníky :)

Lucia R.

Za mě profesionální a milý personál, chodím do Teplic a můžu jen doporučit.

Jaroslava V.

Buďte s námi ve spojení

ať vám neuniknou novinky a zajímavé akce.