Časté dotazy

Když si u Vás vyberu dioptrické brýle, můžu si je ihned odnést?
U nás nenabízíme tzv. hotové brýle a to z důvodu, že můžete mít na každém oku jiné dioptrie. Proto nejdříve vybereme brýlové obruby, které Vám nejlépe padnou a budete s v nich cítit pohodlně. Provedeme měření Vašeho zraku, abychom zjistili Vaši případnou oční vadu a naměřili přesné hodnoty. Vybereme vhodné brýlové čočky, které pro Vás necháme vyrobit na míru. Celé brýle, tak budete mít připraveny až po zábrusu brýlových čoček.
Změříte mi zrak na optice a kolik zaplatím?
Ano, Váš zrak můžeme změřit na většině našich provozoven. Při zakoupení nových dioptrických brýlí máte měření zraku navíc zcela ZDARMA. Samotná služba měření zraku stojí 350,-Kč a trvá přibližně 20-30 minut.
Zabrousíte mi dioptrická skla do brýlí, které již mám?
Na provozovně Vám skla do brýlí nezabrousíme, ale po výběru vhodných brýlových čoček je pro Vás necháme zabrousit u našeho dodavatele.
Vypadl mi šroubek a sedýlko, opravíte mi brýle u Vás?
Na všech našich provozovnách Vám brýle opravíme, dotáhneme šroubky a namontujeme i nová sedýlka. Brýle Vám můžeme také srovnat podle Vašeho obličeje.
Zabarví se mi samozabarvovací skla i v autě?
Bohužel NE, aby se mohla skla zabarvit, musí na ně působit UV záření a to za skla v autě neprojde. Výjimkou jsou brýlové čočky Drivewear, které jsou určeny přímo pro řízení automobilu a reagují na světlo i za skly auta.
Používám jedny brýle na čtení a druhé na dálku, existuje nějaké řešení jak nosit pouze jedny brýle?
Ano lze vyřešit pomocí bifokálních čoček se kterými uvidíte na dvě vzdálenosti nebo můžete použít multifokální čočky a uvidíte na blízko, střední vzdálenost i do dálky.
Ochrání můj zrak levné sluneční brýle z tržnice?
Brýle z tržnice nedoporučujeme. Levné sluneční brýle z tržnice nemají certifikát o původu výrobce, a také informaci, zda zaručují ochranu před UV zářením. Brýle mohou být také vyrobeny ze špatného a alergenního materiálu. Obraz, který přes brýle vidíte, může být pokřivený a můžete vidět zkreslené barvy.
Jsou dioptrické brýle ze supermarketu špatné?
Brýle v supermarketech jsou vyráběny ve velkém množství a bývají co nejvíce univerzální, aby je mohl nosit téměř každý, ale oči každého z nás jsou jiné a každý z nás má i oči umístěny v jiných vzdálenostech, proto nelze vyrobit předem brýle, které Vám bez problému sednou. S brýlemi ze supermarketu sice uvidíte, ale Vaše oči se budou brýlím, co nejvíce přizpůsobovat a může se stát, že se Váš zrak zhorší, nebo začnete šilhat.
Hodně sportuji, ale bez brýlí nic nevidím, pomůžete mi?
Na všech našich provozovnách Vám naši odborníci poradí s brýlemi vhodnými pro sport, které budou vyrobeny z téměř nerozbitných materiálů, budou perfektně sedět a držet na obličeji, aby jste si vychutnali sportovní aktivity naplno, bez jakéhokoli omezení.
Často se mi zamlžují brýle, poradíte mi, co s tím mohu dělat?
Zamlžování brýlí trápí téměř všechny nositele, ale i pro tento problém máme řešení. Doporučíme Vám speciální brýlové čočky, které Vás naučíme čistit a ošetřovat. Zamlžování brýlí se pro Vás stane minulostí.
Můžu poznat jakou mám oční vadu bez návštěvy očního lékaře?
Oční vady rozdělujeme do tří skupin: krátkozrakost, dalekozrakost a vetchozrakost. Některé oční vady máme již od narození a musíme nosit brýle pro korekci vidění. Vyšetření očním lékařem nebo změření zraku na optice Vám nejlépe pomůže s určením oční vady.
Vidím dobře i bez brýlí, můžu si u Vás koupit brýle jako módní doplněk?
Ano všechny nabízené brýlové obruby jsou vhodné pro vložení nedioptrických skel a tím vhodné i jako módní doplněk.
Chcete vědět o novinkách?
Sledujte nás: