Časté dotazy

Když si u Vás vyberu dioptrické brýle, můžu si je ihned odnést?
U nás nenabízíme tzv. hotové brýle a to z důvodu, že můžete mít na každém oku jiné dioptrie. Proto nejdříve vybereme brýlové obruby, které Vám nejlépe padnou a budete s v nich cítit pohodlně. Provedeme měření Vašeho zraku, abychom zjistili Vaši případnou oční vadu a naměřili přesné hodnoty. Vybereme vhodné brýlové čočky, které pro Vás necháme vyrobit na míru. Celé brýle, tak budete mít připraveny až po zábrusu brýlových čoček.
Změříte mi zrak na optice a kolik zaplatím?
Ano Váš zrak můžeme změřit na většině našich provozoven. Při zakoupení nových dioptrických brýlí máte měření zraku navíc zcela ZDARMA. Samotná služba měření zraku stojí 250,-Kč a trvá přibližně 20-30 minut.
Mám od lékaře předpis na brýle, můžu u Vás uplatnit slevu?
Ano spolupracujeme se všemi zdravotními pojišťovnami v České republice a příspěvek Vám při nákupu odečteme.
Proč nemám na poukazu zdravotní pojišťovny napsanou slevu na brýlové obruby, ale pouze slevu na výměnu skel?
Pojištěnci od 15 let mají nárok na příspěvek na brýle a brýlová skla jednou za tři roky (u dětí je to jednou za rok), podmínkou pro uplatnění příspěvku je, že máte poukaz předepsaný od lékaře oftalmologa. Při změně korekce (dioptrií) máte nárok na nová brýlová skla vždy.
Zabrousíte mi dioptrická skla do brýlí, které již mám?
Na provozovně Vám skla do brýlí nezabrousíme, ale po výběru vhodných brýlových čoček je pro Vás necháme zabrousit u našeho dodavatele.
Vypadl mi šroubek a sedýlko, opravíte mi brýle u Vás?
Na všech našich provozovnách Vám brýle opravíme, dotáhneme šroubky a namontujeme i nová sedýlka. Brýle Vám můžeme také srovnat podle Vašeho obličeje.
Zabarví se mi samozabarvovací skla i v autě?
Bohužel NE, aby se mohla skla zabarvit, musí na ně působit UV záření a to za skla v autě neprojde. Výjimkou jsou brýlové čočky Drivewear, které jsou určeny přímo pro řízení automobilu a reagují na světlo i za skly auta.
Používám jedny brýle na čtení a druhé na dálku, existuje nějaké řešení jak nosit pouze jedny brýle?
Ano lze vyřešit pomocí bifokálních čoček se kterými uvidíte na dvě vzdálenosti nebo můžete použít multifokální čočky a uvidíte na blízko, střední vzdálenost i do dálky.
Ochrání můj zrak levné sluneční brýle z tržnice?
Brýle z tržnice nedoporučujeme. Levné sluneční brýle z tržnice nemají certifikát o původu výrobce, a také informaci, zda zaručují ochranu před UV zářením. Brýle mohou být také vyrobeny ze špatného a alergenního materiálu. Obraz, který přes brýle vidíte, může být pokřivený a můžete vidět zkreslené barvy.
Jsou dioptrické brýle ze supermarketu špatné?
Brýle v supermarketech jsou vyráběny ve velkém množství a bývají co nejvíce univerzální, aby je mohl nosit téměř každý, ale oči každého z nás jsou jiné a každý z nás má i oči umístěny v jiných vzdálenostech, proto nelze vyrobit předem brýle, které Vám bez problému sednou. S brýlemi ze supermarketu sice uvidíte, ale Vaše oči se budou brýlím, co nejvíce přizpůsobovat a může se stát, že se Váš zrak zhorší, nebo začnete šilhat.
Hodně sportuji, ale bez brýlí nic nevidím, pomůžete mi?
Na všech našich provozovnách Vám naši odborníci poradí s brýlemi vhodnými pro sport, které budou vyrobeny z téměř nerozbitných materiálů, budou perfektně sedět a držet na obličeji, aby jste si vychutnali sportovní aktivity naplno, bez jakéhokoli omezení.
Často se mi zamlžují brýle, poradíte mi, co s tím mohu dělat?
Zamlžování brýlí trápí téměř všechny nositele, ale i pro tento problém máme řešení. Doporučíme Vám speciální brýlové čočky, které Vás naučíme čistit a ošetřovat. Zamlžování brýlí se pro Vás stane minulostí.
Můžu poznat jakou mám oční vadu bez návštěvy očního lékaře?
Oční vady rozdělujeme do tří skupin: krátkozrakost, dalekozrakost a vetchozrakost. Některé oční vady máme již od narození a musíme nosit brýle pro korekci vidění. Vyšetření očním lékařem nebo změření zraku na optice Vám nejlépe pomůže s určením oční vady.
Vidím dobře i bez brýlí, můžu si u Vás koupit brýle jako módní doplněk?
Ano všechny nabízené brýlové obruby jsou vhodné pro vložení nedioptrických skel a tím vhodné i jako módní doplněk.
Chcete vědět o novinkách?
Sledujte nás: